Van Droom naar Realiteit: Het Creëren van Ann’s Unieke Groene Assher Toermalijnring

Ann kreeg een prachtig cadeau van haar echtgenoot, deze “one-of-a kind” groene Assher geslepen toermalijnring bezet met natuurlijke diamanten. Ze wilde deze fantastische ring wat stoer op haar middelvinger dragen, hiervoor was de huidige ring echter te klein. Het was te risicovol omwille van de brede ringband om deze meer dan 3 ringmaten te vergroten. We besloten een nieuw exemplaar voor haar op maat te maken.

Als edelsteenkundige, gespecialiseerd in zeldzame kleurstenen weet ik hoe moeilijk het is om eenzelfde toermalijn te vinden. Ik ging op jacht bij mijn slijper in Duitsland om een ruw exemplaar te sourcen waaruit we de Assher cut met dezelfde afmetingen konden slijpen.

Geen makkelijke opdracht als je weet:

  • Dat je slechts 20% overhoudt van de ruwe edelsteen en 80% verlies maakt.
  • Dat elke toermalijn uniek is en elke groene kleur verschillend is.
  • Dat toermalijnen vaak kleurbanden in zich dragen en een edelsteen op bepaalde plaatsen donkerder of lichter groen kan zijn.
  • Dat de kleur van de ruwe toermalijn vaak verschillend is van de uiteindelijke kleur als hij geslepen is.
  • Dat ik uitsluitend werk met “eyeclean” edelstenen en er geen insluitsels in de toermalijn mogen vertoeven.
  • Dat slechts 0,02% van alle edelstenen van “eyeclean” kwaliteit is.

Mits wat geduld en een fantastisch team is het me gelukt, met een “happy client” als gevolg.
Geniet van je prachtige “one-of-a kind” ring beste Ann, bedankt voor je fijne review en vertrouwen!

Celine Roelens

Juweelontwerper-goudsmid en edelsteenkundige gespecialiseerd in “one-of-a kind” juwelen met zeldzame kleurstenen.

Wil jij ook een “one-of-a kind” juweel? Maak je afspraak online of ontdek de collectie via de website www.celineroelens.be