Topsport, fietsen, tennis en triatlon krijgen in het najaar het natuurgebied Ria Formosa als decor
Wanneer de grootste zomerdrukte uit de Algarve verdwijnt, krijgt Quinta do Lago een ander ritme. De temperaturen worden zachter, de stranden leger en op The Campus verschuift de aandacht volop naar sport. Van internationaal vrouwentennis tot wielrennen en triatlon: deze herfst staat er in het Portugese resort opvallend veel op het programma.
Quinta do Lago ligt aan het beschermde natuurgebied Ria Formosa en is al jaren veel meer dan een bestemming voor golfers en eigenaars van een tweede verblijf. Een belangrijke rol daarin speelt The Campus, het sportcentrum van het resort met een high-performance gym, tennis- en padelterreinen, zwembad, fietscentrum, groepslessen en voorzieningen voor herstel en sportrevalidatie. Zowel recreanten als professionele sporters maken er gebruik van.
Internationaal tennis als opener
De sportieve herfst werd eind september ingezet met het W75 The Campus Ladies Open, dat van 27 september tot en met 4 oktober plaatsvond. Het tornooi maakt deel uit van de ITF Women’s World Tennis Tour. Internationale speelsters streden er om 60.000 dollar prijzengeld en belangrijke punten voor de WTA-ranking.
Daarmee krijgt The Campus even het karakter van een professioneel tenniscomplex. Toch blijft de afstand tussen topsport en recreatie opvallend klein. Dezelfde infrastructuur wordt doorheen het jaar gebruikt voor lessen, trainingen en wedstrijden voor spelers van uiteenlopende niveaus.
Vanaf 17 oktober starten ook de tennis- en padelcompetities op The Campus. Die competitie loopt tot 5 december en combineert verschillende speeldagen met een Masters-finale. Zowel heren-, dames- als gemengd dubbel staan op het programma.


Van de Atlantische kust naar de bergen
Wie liever twee wielen onder zich heeft, krijgt op 29 oktober een heel andere uitdaging voorgeschoteld. Tijdens de The Campus Fóia Challenge rijden deelnemers 85 kilometer van Quinta do Lago naar Fóia in de Serra de Monchique.
De route begint vrijwel op zeeniveau en eindigt op 902 meter hoogte. In totaal wordt ongeveer 1.300 meter geklommen. Fóia is bovendien bekend uit de Volta ao Algarve, waar de klim geregeld als aankomst van de koninginnenrit wordt gebruikt. Deelnemers rijden dus over wegen waar ook professionele wielrenners hun benen testen.

Het is precies dat soort activiteit dat goed bij Quinta do Lago past. Sport vormt hier geen afzonderlijk onderdeel van een verblijf. Je vertrekt vanuit het resort, rijdt door het landschap van de Algarve en keert nadien terug naar een omgeving waar restaurants, wellness en het strand vlakbij liggen.
Op 8 november volgt nog de negende editie van The Campus Triathlon. Zwemmen, fietsen en lopen worden gecombineerd in en rond Quinta do Lago en het natuurgebied Ria Formosa. De wedstrijd is toegankelijk voor verschillende niveaus en groeide ondertussen uit tot een vaste afspraak op de sportkalender van het resort.
Ook voor de volgende generatie
Tijdens de herfstvakantie richt Quinta do Lago zich eveneens op jonge sporters. Er zijn kampen voor onder meer tennis, zwemmen, dans en golf. The Campus combineert daarbij professionele infrastructuur met coaching voor kinderen en jongeren terwijl de Paul McGinley Academy zich specifiek op golf richt.


Daarmee krijgt een familievakantie meteen een andere invulling. Terwijl de kinderen trainen, kunnen ouders zelf sporten, golfen of de omgeving verkennen. Het milde najaarsklimaat maakt fietsen, lopen en tennis bovendien aangenamer dan tijdens de heetste zomermaanden.
Quinta do Lago blijft natuurlijk ook een lifestylebestemming. Het resort combineert zijn sportfaciliteiten met drie golfbanen, restaurants, verblijfsaccommodaties en de natuur van de Ria Formosa. Juist in de herfst komt die combinatie sterk tot haar recht: de Algarve blijft aangenaam zacht terwijl het tempo langs de kust merkbaar lager ligt.
En wie na 85 kilometer fietsen naar Fóia of een triatlon nog energie over heeft, kan uiteraard altijd opnieuw naar The Campus. Wij zouden wellicht eerst een tafel reserveren.
Bron: Into The Sails / Quinta do Lago
Foto’s: Into The Sails




