Scenic Group viert 40 jaar en kijkt vooruit met nieuwe schepen en bestemmingen

Scenic Group bestaat 40 jaar. Wat in 1986 in Australië begon als een kleine reisorganisatie, groeide uit tot een internationale speler in luxe cruises en bijzondere reiservaringen. Het jubileum wordt niet alleen gevierd met een terugblik, want tegelijk kondigt de groep een reeks nieuwe schepen en bestemmingen aan.

Onder leiding van oprichter Glen Moroney bouwde Scenic Group in vier decennia een breed aanbod uit. Vandaag behoren zowel Scenic als Emerald Cruises tot de groep. Scenic richt zich op luxueuze all-inclusive reizen en expedities, terwijl Emerald Cruises kiest voor een eigentijdse en iets informelere benadering van luxe.

Nieuwe schepen voor Azië

Een van de opvallendste nieuwigheden is Scenic Aura, die in 2027 haar debuut maakt op de Hooghly-rivier in India. Het schip biedt plaats aan slechts 44 gasten en wordt ingezet voor kleinschalige cruises die kunnen worden gecombineerd met landprogramma’s in India en Sri Lanka.

In 2028 volgt Scenic Spirit II voor reizen op de Mekong. Ook hier blijft de capaciteit bewust beperkt en ligt de nadruk op ruime suites en persoonlijke service.

Daarnaast werkt Scenic verder aan Scenic Ikon, een nieuwe Discovery Yacht die wordt ontwikkeld voor uiteenlopende vaargebieden. Het schip moet zowel in poolgebieden als in warmere bestemmingen kunnen worden ingezet.

Ook Emerald Cruises breidt uit

Binnen Emerald Cruises staan eveneens verschillende nieuwe schepen op stapel. Emerald Lumi verschijnt in 2027 op de Seine en breidt daarmee het Europese rivieraanbod uit.

Op zee worden Emerald Raiya en Emerald Xara aan de vloot toegevoegd. Beide superjachten bieden plaats aan maximaal 128 gasten en bestaan uitsluitend uit suites. Een watersportplatform achteraan geeft rechtstreeks toegang tot zee en past bij de kleinschalige formule waarmee Emerald Cruises zich positioneert.

De routes voeren onder meer langs de Middellandse Zee, het Caribisch gebied en de Seychellen.

Van riviercruise tot expeditie

De voorbije jaren breidde Scenic Group zijn aanbod steeds verder uit. Naast de klassieke riviercruises kwamen er expeditiereizen naar onder meer Antarctica, de Arctische regio en afgelegen delen van Zuid- en Centraal-Amerika.

Met de Discovery Yachts probeert Scenic daarbij expeditie en luxe met elkaar te combineren. Emerald Cruises legt op zee meer de nadruk op kleinere havens, buitenruimtes en een ontspannen ritme.

Die verbreding wordt de komende jaren verdergezet. De nieuwe schepen moeten Scenic Group toelaten om zowel geografisch als qua reisformule verder te groeien.

Jubileumaanbod in oktober

Ter gelegenheid van de veertigste verjaardag lanceert Scenic Group ook een tijdelijk jubileumaanbod. Op een selectie van veertig cruises wordt tot 40 procent korting aangeboden voor boekingen die uiterlijk op 31 oktober 2026 worden gemaakt.

Het jubileum vormt daarmee tegelijk een blik vooruit. Na vier decennia verschuift de aandacht steeds meer naar kleinschaligere schepen, nieuwe vaargebieden en een verdere uitbreiding van het luxe cruiseaanbod.

Bron: INTO THE SAILS / Scenic Group