Indian Summer in Zuid-Frankrijk: tijd om na te denken over volgend jaar! By Ab Kuijer

De grote finale van de zomer heet herfst. In deze periode wordt het Zuid-Franse landschap overgoten met een gouden zonnegloed en een dromerige lucht.

De stranden en de Middellandse Zee zijn minder druk en verleidelijker dan ooit: met een gemiddelde zeewatertemperatuur van 25 graden en een zonnetje dat nog altijd heerlijk warm is.

Gilbert Bécaud zong er een mooi liedje over: C’est Septembre:
“Het is in september,
wanneer de zeilboten hun zeilen ontvouwen
en het strand baadt in de schaduw
van een vervagende zomergloed.
Het is dan, in september,
dat je pas echt kunt leven.”

De maanden september en oktober zijn misschien wel de mooiste van het jaar aan de Côte d’Azur. De zomerdrukte is voorbij en de lokale bevolking hervat het normale ritme: eerst de kinderen naar school en daarna de ochtendspits in.

De mooiste tijd van het jaar

Het gewone leven wordt weer opgepakt, compleet met de traditie van stakingen en protesten. Toch vindt iedereen altijd tijd voor een uitgebreide lunch op een zonnig terras. Gesprekken gaan er over de chef, het werk, de politiek en natuurlijk de volgende vakantie.

Een nationale sport is het slim combineren van feestdagen met het weekend: faire le pont. Met zo’n extra brugdag duurt de werkweek plots maar drie dagen.

Wie in deze periode vakantie viert aan de Côte d’Azur, leert de regio van haar mooiste kant kennen. Misschien ga je golfen of maak je een bergwandeling. Ook populair: een elektrische fiets huren en langs de kust van Cannes naar Nice rijden. Daar voel je hoe de seizoenen wisselen: de warme zeewind en de koelere lucht uit de Alpen vechten allebei om je aandacht.

Indian Summer

De Fransen noemen deze periode, die tot november duurt, Indian Summer. Een term die uit Noord-Amerika is overgewaaid, waar Indianen in deze warme nazomer gingen jagen omdat dieren dan actiever waren. De ochtendmist maakte het gemakkelijker om ongezien dichterbij te komen.

Ook voor huizenkopers is dit de perfecte periode om op jacht te gaan. Komt die langgekoesterde droom van een tweede woning onder de zon eindelijk dichterbij? Wie volgend voorjaar al wil genieten, gaat het beste in de herfst op zoek naar dat droomhuis.

Neem de tijd

Veel mensen kopen tijdens hun vakantie impulsief een huis. Eenmaal thuis blijken de plannen of het voorlopige contract vaak moeilijk rond te krijgen met de bank, waarna de woning opnieuw op de markt komt.

Daarom is het verstandig vooraf te bepalen wat je budget is. Houd ook rekening met bijkomende kosten zoals notaris en overdrachtsbelasting. Bij een bestaande woning is dat al snel 8%. Bij nieuwbouw ligt het lager, gemiddeld 2,5%, en soms biedt een projectontwikkelaar promoties waarbij zelfs de notariskosten vervallen.

Bestaande bouw of nieuwbouw

De keuze hangt af van de ruimte die je zoekt. Heb je voldoende slaapkamers nodig voor kinderen, familie en vrienden? Dan is een villa met tuin, zwembad en eventueel een gastenverblijf de meest praktische oplossing.

Zo’n villa vraagt natuurlijk meer onderhoud, maar in Zuid-Frankrijk is er een uitgebreide service-industrie. Propertymanagers zorgen ervoor dat het gras gemaaid is, het zwembad blinkt en de koelkast gevuld is tegen je aankomst.

Wil je liever een pied-à-terre zonder veel zorgen? Dan is een nieuwbouwwoning ideaal. Met één druk op de knop laat je de rolluiken zakken, sluit je de kraan af en vertrek je zonder omkijken. Kom je terug, dan open je de luiken en staat je woning klaar. Extra voordelen: tien jaar garantie, lage energiekosten en uitstekende isolatie.

Actieve maanden vol sport en cultuur

De zachtere temperaturen maken de herfstmaanden perfect voor buitenactiviteiten. Van 8 tot 12 oktober vindt in Fréjus RocAzur plaats, het grootste mountainbike-evenement ter wereld (Vélo Tout Terrain). Duizenden deelnemers en bezoekers komen er samen voor wedstrijden, demo’s en workshops. De toegang is gratis; zelf deelnemen kan voor 20 euro.

Zuid-Frankrijk weet natuur en cultuur op geraffineerde wijze te combineren. In kleine dorpjes struikel je over de kunstgalerijen, en in de steden vind je internationale tentoonstellingen. Zo loopt in het Musée des Arts Asiatiques in Nice nog tot 19 oktober Behind the Waves van Bao Vuong. Deze kunstenaar, die als kind uit Vietnam naar Frankrijk vluchtte, onderzoekt in zijn werk thema’s als geheugen, identiteit en de emotionele kracht van textuur en kleur.


Een column exclusief gebracht voor Exclusief magazine door Ab Kuijer (www.livingonthecotedazur.com)

Ab Kuijer is a dynamic entrepreneur born in Amsterdam. He is renowned for his innovative approach in media, marketing, and international real estate. Ab’s career is marked by a fusion of creativity and commercial acumen, which has led to significant achievements across various industries. Ab’s passion for real estate led him to establish Living on the Côte d’Azur, a high-end real estate platform offering personalized services to international clients seeking luxury properties in the French Riviera. His ability to blend marketing insights with real estate expertise allows him to deliver tailored solutions that connect buyers and sellers in one of the world’s most desirable locations. The luxury real estate portfolio also holds properties in Ibiza, Paris, Portugal, Mauritius and UAE.